تعداد بازدید ها: 45205
   

چالش معرفی کتاب
شنبه 12 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 01:10 | | نوشته ‌شده به دست صدیقه | ( نظرات (5) )

مدتیه اتفاق خوبی تو بلاگستان داره وبلاگ به وبلاگ پیش میره، هر کس تعدادی از بهترین کتاب هایی که خونده رو معرفی میکنه. رسم این بازی این بود که هر کس چند نفر رو به بازی دعوت میکرد. با این که معمولا عادت ندارم بی دعوت جایی برم ولی این یکی خیلی متفاوته ... 

- کوری، ژوزه ساراماگو، ترجمه مینو مشیری 

موقع خوندن این کتاب به حدی غرق داستان بودم که به عنوان یک شخصیت جدید یه نقش کامل به عهده من بود، گاهی حتی احساس درد داشتم، گاهی گریه کردم، گاهی ترسیدم، کلا با این داستان زندگی کردم.

- روی ماه خداوند را ببوس، مصطفی مستور

یه اتفاق خوب و دوست داشتنی بود این کتاب برام. 

- بادبادک باز، خالد حسینی

رمانی که حس ناب خوندن یه قصه ی خوب رو بهم بخشید.

- حماسه حسینی، استاد مطهری

کتابی که شروع تغییر دید من نسبت به خیلی از اتفاقات مدهبی بود. شروع فکر و دید امروزم بی شک از محرم سال 87 هست که جای عزاداری های مرسوم مطالعه کردم.

- کیمیاگر، پائولو کوئیلو، ترجمه آرش حجازی

یادمه دفعه اول که کتابو خوندم موقع تموم شدنش بدنم یخ کرد، تا چند دقیقه خشک شدم. همه حس های خوبی که از این کتاب گرفتم باعث شد بقیه کتابای نویسنده با ترجمه آرش حجازی بخرم و بخونم. "بریدا" رو هم خیلی دوست داشتم. "ورونیکا تصمیم میگیرد" بمیرد کتاب خوبی بود، "کنار رود پیدرا نشستم و گریستم" ، " کوه پنجم"،  "شیطان و شاهزاده پریم" و ...

- مزرعه حیوانات، جرج اورل

خیلی خوبه از بس که واقعیه. 

- شازده کوچولو، ترجمه احمد شاملو

نمیدونم چند بار این کتابو خوندم و چند بار فایل صوتیشو گوش دادم فقط میدونم اینقدر بوده که تقریبا همه دیالوگاشو حفظم و یه جورایی شازده کوچولو رهبر و مقتای من شده. سعی کردم به همه آدمای اطرافم که نمیشناسنش معرفیش کنم، و هرگز از خوندنش سیر نمیشم. سیمرغ بلورین بهترین کتاب رو با افتخار و اقتدار تقدیم میکنم به این کتاب.


+دوستای خوبم دل آرام و رهگذر و نیکولا رو به این بازی دعوت میکنم

(نمیدونم چرا آدرس وبلاگ های دوستان لینک نمیشه!)