X
تبلیغات
رایتل
ایران دخت
 

تعداد بازدید ها: 44810
   

جناب وزیر می فرمایند.....
چهارشنبه 23 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 23:52 | | نوشته ‌شده به دست صدیقه | ( نظرات (2) )

خوب جناب وزیر زودتر می فرمودین این همه وقت نمی ذاشتیم درس بخونیم برا کنکور. باز خدارو شکر که اول دانشجو شدیم بعد فتنه کردیم!!!!


وزیر علوم: کسانی که به فتنه گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه را ندارند.

کامران دانشجو، وزیر علوم ایران گفت: « کسانی که در فتنه سال ۸۸ فعال بوده و بعد از اتمام حجت رهبری در نمازجمعه تیرماه همان سال همچنان به فتنه گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند.»


کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه گفت: « کسانی که در فتنه سال ۸۸ فعال بوده و بعد از اتمام حجت رهبری در نمازجمعه تیرماه همان سال همچنان به فتنه گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند.» به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای دانشجو روز سه شنبه همچنین «از برخورد با برخی از استادان بسیجی در دانشگاه ها انتقاد کرده» و در مورد افراد موسوم به فعالان فتنه گفته است: «در صورتی که این افراد جذب دانشگاه ها شوند، ما پاسخی برای مردم قهرمان و بسیجی ایران که حماسه نهم دی را آفریدند، نداریم.» عبارت فتنه و یا فتنه گران، اشاره حامیان و طرفداران دولت در مورد معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران است. میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو تن از کاندیداهای انتخابات که از آن ها به عنوان «سران فتنه» یاد می شود، بیش از یک سال است که در حصر خانگی به سر می برند. سخنان وزیر علوم اشاره ای به جزییات بیشتر نکرده و نگفته که «فعالان فتنه» منظور به دانشجویان است و یا این که کادر علمی و تحقیقی دانشگاه ها را هم دربرمی گیرد. کامران دانشجو در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران، رییس ستاد انتخابات کشور بود و پس از تشکیل دولت دوم محمود احمدی نژاد، کرسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در اختیار گرفت. کامران دانشجو، برادرش «فرهاد دانشجو» را به ریاست دانشگاه آزاد منصوب کرده و او هم برادر دیگرش «خسرو دانشجو» را به سمت «قائم مقام رییس دانشگاه آزاد در واحد‌های علوم و تحقیقات» منصوب کرده است. با این حساب، خانواده دانشجو سکان دانشگاهی کشور را در اختیار گرفته اند. محمود احمدی نژاد از زمانی که به عنوان رییس جمهور انتخاب شده ، ریاست دانشگاه ازاد را هدف انتقادات خود قرار داده است. وی در آبان سال ۱۳۸۵ دانشگاه آزاد را تهدید به «اقدام انقلابی» کرد و یک ماه پس از آن اکبر هاشمی رفسنجانی، به صراحت از «برخی موذی‌گری‌ها» و «شرارت‌ها» علیه این دانشگاه سخن گفت. ۲۵ خردادماه ۱۳۸۸ و سه روز پس از انتخابات ریاست جمهوری که محمود احمدی‌نژاد پیروز آن اعلام شد، تحصن دانشجویان ساکن کوی دانشگاه تهران در خیابان امیرآباد، با حمله و تیراندازی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی و لباس‌شخصی‌ها به خشونت کشیده شد. اگرچه هنوز به طور دقیق مشخص نیست که این حمله به فرماندهی چه افرادی صورت گرفته، ویدئوی منتشر شده از آن واقعه به گمانه‌زنی‌ها در مورد دست داشتن نیروهای بسیجی و یگان ویژه، نیروی انتظامی تهران بزرگ، در این سرکوب مطرح شد. پس از این حمله علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، برخورد با دانشجویان را نسنجیده و نادرست خواند و دستور تشکیل کمیته ویژه‌ای در مجلس برای رسیدگی به این پرونده را به ریاست محمد حسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس صادر کرد. آقای لاریجانی به این هیئت مأموریت داده بود که در اسرع وقت گزارشی جامع و بی‌طرفانه از اتفاقات ناگوار در برخی از نقاط از جمله کوی دانشگاه تهیه کند. در ۱۸ شهریور ماه ۸۸ آقای ابوترابی‌فرد گزارش این کمیته را در جلسه غیرعلنی مجلس قرائت کرد و گفت افرادی سازمان یافته بدون داشتن مجوز وارد کوی دانشگاه شده و همین افراد گویا اغتشاش‌ها بعدی را نیز دامن زده‌اند. دولت احمدی نژاد از زمان شکل گیری، تسویه گسترده ای در مورد استادان دانشگاه داشته و با بحث ستاره دار کردن دانشجویان، فشار بر جنبش دانشجویی را تشدید کرده است.